יום העיון הששה עשר במנועי סילון וטורבינות גז

9נובמבר2017
09:00
אודיטוריום 235, בניין הפקולטה להנדסת אוירונוטיקה וחלל, טכניון, חיפה

כבשנים קודמות, אנו מתכננים לקיים יום עיון במנועי סילון וטורבינות גז וכן יום של שתי סדנאות בתחומים רלבנטים.
יום העיון ה-16 יתקיים בבנין הפקולטה לאוירונוטיקה וחלל בטכניון ב-9 נובמבר 2017. הסדנאות תתקיימנה יומיים קודם, ביום ג', 7 בנובמבר 2017.
להלן ה"קול קורא" ליום העיון. לגבי הסדנאות, יופץ חוזר נפרד לאחר שיקבעו במדויק נושאי הסדנאות. בינתיים מומלץ לשריין את שני התאריכים.

את תכנית יום העיון ניתן למצוא כאן.

מקווה לראותכם משתתפים ביום העיון ועוד יותר, כמשתתפים מרצים…
להתראות,
ישעהו לוי,
יו"ר יום העיון ה16- במנועי סילון וטורבינות גז
levyy@technion.ac.il

תמונה מיום העיון ה-15 במנועי סילון וטורבינות גז

תמונה מיום העיון ה-15 במנועי סילון וטורבינות גז

תמונה מיום העיון ה-15 במנועי סילון וטורבינות גז

תמונה מיום העיון ה-15 במנועי סילון וטורבינות גז

תמונה מיום העיון ה-15 במנועי סילון וטורבינות גז

תמונה מיום העיון ה-15 במנועי סילון וטורבינות גז

יום העיון הששה עשר במנועי סילון וטורבינות גז
יום ה', כ חשון ה'תשע"ח, 9/11/2017 (9:00 – 17:00)
אולם 235, בניין הפקולטה להנדסת אוירונוטיקה וחלל, טכניון, חיפה

השנה, כבשנים קודמות, אנו מתכננים לקיים את יום העיון במנועי סילון וטורבינות גז. הפעילות בתחומי ההנדסה השייכים לתחום ההנעה הסילונית מתרחבת בארץ משנה לשנה. פרויקטים חדשים במימון משרד הביטחון, יצור החשמל בארץ בעזרת טורבינות גז עם וללא מחזורים משולבים ע"י חברת החשמל וגופים פרטיים ובעיות הנוגעות בתחזוקה שותפת ותכנון עתידי של מנועי סילון מהווים כח מניע לפתוחים ולפרויקטים רבים בנושא. כל זאת בנוסף לפעילות השוטפת של יצור מנועים סדרתי ושל חלקי חילוף שונים, תחזוקה ועוד. מספר רב של גופים עוסקים בארץ באופן פעיל ושוטף בתחום זה ובהם מפא"ת, ח"א, חיל הים, אל-על, תע"א, מנועי בית שמש, רפא"ל, תע"ש, אורמת, חברת החשמל, בקר הנדסה ו RJET, טכנולוגיות להבים, הטכניון ועוד רבים אחרים.

שיפורים הנדסיים, חידושים טכנולוגיים ופרוייקטים חדשים המתנהלים בארץ מצדיקים את המשך קיומם של מפגשים מקצועיים המיועדים להפריה הדדית והחלפת מידע ומהווים קרקע פוריה לעידוד שיתופי פעולה. בכל ימי העיון הקודמים שהתקיימו עד עתה התכנסו ונפגשו בכל פעם למעלה ממאה מהנדסים ומדענים מתחום ההנעה הסילונית והוצגו עבודות מהתעשיות השונות בארץ ובחו"ל, ממשהב"ט ומהאקדמיה. להערכת המשתתפים, ימי העיון הוגדרו כמוצלחים והסתיימו עם טעם של עוד…

יום העיון יהיה הששה עשר בסדרה ויכלול סדרת הרצאות מבוא מוזמנות בנושאים נבחרים, ע"י מרצים אורחים מהארץ ומחו"ל. בנוסף, יום העיון אמור לכלול גם הצגות קצרות על הפעילויות השונות במפעלים, במכונים ובאוניברסיטאות בארץ, דיון פתוח וע"פ דרישה גם סיורים במעבדה למנועי סילון וטורבינות גז בטכניון. כמו כן, זו תהיה הזדמנות טובה למפגשים מקצועיים, החלפת דעות והצגת דגמים ומוצרים ע"י חברות שונות. ביום העיון תנתן אפשרות לדון בכל תחומי הטכנולוגיה הרלוונטיים למנועי סילון וטורבינות גז, כולל מחזורי פעולה חדשניים, אווירודינמיקה של טורבו-מכונות, שריפה, מבנה ודינמיקה, סימולציות ובקרה, חומרים, תהליכי ייצור ותחזוקה, מחזורי פעולה משולבים של טורבינות גז ועוד. עדיפות תינתן לנושאי פעילות ועניין בארץ. את המצגות של יום העיון הקודם ניתן לראות בעמוד השער של האתר:
https://jet-engine-lab.technion.ac.il/

המחיר למשתתף הוא 250 ₪ (דמי ההרשמה כוללים ארוחת צהריים וחוברות תקצירים). לסטודנטים ב"משרה מלאה" (תואר ראשון ולימודי מוסמכים) ההרשמה לכינוס הינה חינם (ללא ארוחת צהריים). את התשלום לכינוס, יש לשלוח מראש בצ'ק עבור " הטכניון", לכתובת הרשומה מטה. במקרים מיוחדים, ניתן להרשם גם ביום הכינוס.
המצגות תפורסמנה, לאחר הכנס, באתר הכנס (אישור גורמי הביטחון המתאימים הינו באחריות המציג!).
נא הפיצו מכתב זה לכל הגורמים הנראים לכם כרלבנטים והמעונינים להשתתף בכנס.
המעונינים להשתתף מתבקשים לשלוח את הספח המצ"ב בדואר, בפקס או בדואר אלקטרוני, מוקדם ככל האפשר ׁ(רצוי לפני ה-1 בספטמבר 2017) לכתובת הרשומה מטה.

בברכה,
פרופסור ישעיהו לוי, יו"ר הכינוס


Event image

The 16th Israeli Symposium on Jet Engines and Gas Turbines